Downbelow

Indie-rocková kapela Downbelow vznikla v roce 1999 a po stovkách odehraných koncertů v klubech a na festivalech, po rozhovorech a živých vystoupeních v rádiích a TV se úspěšně etablovala na
alternativní hudební scéně.

Kolem základní sestavy, kterou tvoří David Kopřiva (zpěv, kytara), Lukáš Horký (basa) a Petr Fuciman (bicí), se vystřídaly osobnosti jako Radek Tkáč (kytara), Hana Kopřivová (zpěv), David Stypka (David Stypka & Bandjeez, kytara). Současnou sestavu Downbelow od roku 2012 doplňuje kytarista Tomáš Březina a na některých koncertech se jako host objevuje Petr Kružík (Priessnitz, kytara).

Od debutového alba Roadside Traveler (2011) kapela propojuje hudbu s vizuální stránkou – koncerty doprovází autorské projekce basisty a zároveň fotografa a grafika Lukáše Horkého. Album Roadside Traveler, cyklus písní o bloudění nočním městem, je vizuálně ztvárněno originálními fotografiemi, které Lukáš vystavuje také jako samostatný cyklus.

Na další nahrávce EP Other world (2014) s kapelou spolupracuje v roli producenta Amák (ex Sunshine). Zvuk je obohacen o klávesové smyčky a syntetické plochy, druhá kytara na koncertech se
stává nezbytností. Na EP hostuje např. Jaromír 99 (Priessnitz) nebo Niceland.

V roce 2016 kapela experimentuje s komornějšími formami – mimo speciální akustický program koncertů také vytváří hudbu k divadelnímu představení Mezizemí, které živě doprovází.

V osvědčené spolupráci s Amákem Downbelow vydali na jaře 2017 nové album Decameron Locis. Decameron Locis – 10 míst, 10 příběhů.
Album Decameron Locis představuje deset výletů do míst, z nichž každé je opředeno nějakým zásadním příběhem. Zvukově se dá nahrávka popsat jako hřmotný a úderný návrat někam na pomezí 80. a 90. let, ovšem se současnějším zvukem.
Na stránce http://www.decameronlocis.com jsou postupně zveřejňovány příběhy, které stojí v pozadí všech písní.

Diskografie:
Roadside Traveler (2011)
EP Other world (2014)
Decameron Locis (2017)

červen 2018 – nový klip Breeze of Freedom