Fred Madison

Fred Madison je umělecké alter ego Miroslava Šuláka z Valašského Meziříčí. Skládá písně, které pak sám nahrává ve svém domácím studiu v obýváku (nebo je to v ložnici?). Potřeba hrát písně naživo lidem jej ovšem přivedla k založení kapely.

Na počátku v roce 2014 založil čtyřčlennou formaci. V kapele působili zkušení muzikanti z kapely Wotienke. Díky pořadu Startér Rádia Wave se kapela měla možnost ukázat a zahrála si na např. United Islands of Prague, kde zaznamenala velký úspěch. Další koncertování ve známých klubech (Roxy, MeetFactory, Rock café…) a na akcích typu Zlín design week, FreiPlatz – opavská klubová noc a dalších vedlo k natočení debutového alba “Feelings” v roce 2016. Zahráli si také jako předkapela Tata bojs v rámci jejich A/B tour.

V roce 2017 se frontman odstěhoval do Brna a kapela nějaký čas vystupovala v duu ve složení Miroslav Šulák (zpěv, kytara, klávesy, PC) a Martin Janírek (basa) jako electro-popové duo. Vrátila se tak k původní myšlence hrát více elektronickou a taneční muziku, jež znázorňuje hluboké niterní pocity, lásku i úzkost zároveň.

V červnu 2017 vyhrál Fred Madison soutěž “REC.stage” v rámci projektu Čistý festival – byl vybrán z tisícovky kapel a zahrál si tak na festivalech Rock for People, Sweetsen fest a Colours of Ostrava.

Na podzim 2017 se připojil bubeník Adam Koš (mj. No Distance Paradise), a od té doby má kapela ještě více taneční projev. Na sklonku roku si ji na pár koncertů jako předkapelu pozvali Lake Malawi, na jaře 2018 se předvedli na pár studentských majálesech (Valmez, Olomouc, Ústí n. L., České Budějovice) či znova předskakovali v narvaném sále valašskomeziříčského Kulturního zařízení Tata Bojs.

V listopadu 2017 vyšel nový singl Woman / live verze

V září 2018 vyšlo pětipísňové EP “Women”, o kterém píše Milan Cais (Tata Bojs):
“Fred Madison vnímám už docela dlouho jako takovou nadějnou jiskru chytrýho popu, která by mohla zažehnou něco většího. Baví mě jejich harmonický postupy, i když zní někdy docela klasicky, dokáží z nich pro písničku vytáhnout maximum. Nový EP je skvělý a moc bych jim přál, aby si jejich šikovnosti začali více všímat promotéři koncertů i festivalů.”

V roce 2019 přišel frontman s myšlenkou přidat do kapely klávesistku/backvokalistku.
Na zveřejněný inzerát odpovídá Kristýna Pivodová a kapela postupně upouští od samplů a přibližuje se ještě více k hraní taneční muziky naživo. Basák Martin Janírek přechází na saxofon a nově přizvaný člen Zdeněk Zajíček působící v metalové kapele Secrets of Separation za něj přebírá basovou kytaru.
Fred Madison se tak stává pětičlenou kapelou a vyráží na festivalovou šnůru (Maraton hudby Brno, Zubštejn času, Lodičky Karviná…), kde s novým zvukem sklízí poměrně nadšené ohlasy.
Na podzim 2019 vyšly dva singly, Far Away a Blood, ke kterým jim natočil videoklipy Pavel Nášel se svým dvorním kameramanem Svatoplukem Pelčákem.

20. 2. vyšlo nové eponymní album, které frontman Miroslav Šulák nahrával, smíchal i zmasteroval ve svém domácím studiu.

Fred Madison nyní hraje ve složení:
Miroslav Šulák – zpěv, kytara, programování
Zdeněk Zajíček – baskytara
Kristýna Pivodová – klávesy, zpěv
Adam Koš – bicí
a příležitostně Martin Janírek – saxofon.