HUJO

HUJO je nekompromisní, globálně vlivné elektronické duo z amerického Chicaga, jehož hudba a živá vystoupení jsou unikátní vysoko energetickým živým bubnováním, výraznými syntezátory a specifickými vokály. Ozvuky chigagského houseu a juku se v živelné směsce míchají s analogovými experimenty, které připomínají Cabaret Voltaire, které jsou doplňovány karibským, indonézským a jihoafrickým popem. Zvuk HUJO není studená sprcha dvou umělců za laptopy, na pódiu jakoby stála pětičlenná kapela s velkou bicí sekcí.

První album HUJO: Live at Reuben’s Palace je promyšlená realizace živého přístupu k elektronické taneční hudbě s vysoce aktuálním přístpem k vizuální stránce díla. Toto dlouhohrající album je kulminací patnáctileté spolupráce Huntera Husara Joshe Johannpetera, dvou zakládajících členů dnes už neexistujících Mahjongg, jejichž desetiletá kariéra čítající pět releasů a koncertní turné po USA a Evropě předcházela HUJO.

Ti pokračují, kde předchozí projekt skončil, kreativní proces HUJO je osekán až k základnímu principu dvousměrné komunikace mezi aktérz projektu. Výsledky tohoto procesu nabízejí mnoho hudebních i mimohudebních otázek. “Proč musíme spolu stále, po těch letech, hrát? Jakou hudbu bychom měli skládat? A jak máme hrát, jestli vůbec?” Pokud přijdete na odpověď nějaké z těchto otázek, dejte HUJO vědět. Ideálně na koncertě.