Lasse Matthiessen

LASSE MATTHIESSEN (DK/Berlin)

Lasse Matthiessen – dánský zpěvák a písničkář žijící střídavě v Berlíně a v Kodani. Jeho tvorba v sobě spojuje přímočarost, nadčasovost a upřímnost amerického folku se skandinávskou melancholií. Lasseho dynamický hlas se ladně pohybuje mezi intimitou a nezkrotnou silou a činí tak z něj unikátní osobnost současné nezávislé hudební scény. V České republice hrál poprvé na podzim 2015 a od té doby se pravidelně vrací – s úspěchem hrál v červnu 2016 např. v Praze v Jazz docku či na festivalu Valašský Špalíček ve Val. Meziříčí.

V Německu Lasse Matthiessen již zdaleka není neznámým jménem. Vystupoval v německé celostátní televizi, předskakoval Suzanne Vega, Anně Calvi a dalším velkým německým jménům jako jsou např. Clueso či Ingo Pohlmann, získal vynikající koncertní recenze a recenze alb od jedněch z největších německých médií jaké jsou Stern.de, Rolling Stone Magazine, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Zeit a Süddeutsche Zeitung. Jeho poslední album „Wildfires“ bylo prezentováno na Stern.de či televizi VIVA a bylo dokonce zvoleno Albem týdne televizní stanice MTV!

Lasse Matthiessen se narodil a byl vychován v dánské Kodani, kde mu zněl v uších jazzový klavír jeho otce. Hudba jej doprovázela vždy a zavedla jej do nesčetného množství ulic a pódií po celém světě. Během uplynulých deseti let pravidelně koncertoval v Německu, Dánsku, Rakousku, Polsku, Švýcarsku, Francii, Španělsku či Norsku.

Vystupuje sólově nebo se čtyřčlennou kapelou v obsazení dvě kytary, kontrabas, bicí a vokály.

Diskografie:
Dead Man Waltz, 2012
Carry Me Down, 2013
Wildfires, 2014
EP When We Collided, 2017

Výběr 10 + 1 pro Fullmoon

Část rozhovoru na rádiu Proglas ze 4. 6. 2016