MissinCat

Italský šarm, půvab a humor a ohromná muzikálnost jsou poznávacími znaky každého koncertu MissinCat.

MissinCat , vlastním jménem Caterina Barbieri, je italská zpěvačka žijící už několik let v Berlíně. Je multi-instrumentalistka, hraje na několik nástrojů včetně kytary, baskytary, piana/kláves a syntetizátorů. Na svých koncertech je většinou doprovázena bubeníkem, který také používá různé nástroje – záleží na písni. Ráda také zapojuje do svých písní publikum – například když potřebuje pro doladění atmosféry zvuk deště, požádá posluchače, aby svými ukazováčky klepali o dlaně během předehry a dohry. A prší…

Caterina se před pár lety usadila v Berlíně a díky úspěchu posledního alba “Wirewalker”(2015) si tam udělala mnoho nových přátel i fanoušků. Vřelý zvuk a chytlavé, nicméně umělecky vytříbené písně přitáhly pozornost spousty lidí a vedly k úspěšnému koncertování nejen v Německu, ale také v USA, Austrálii, Velké Británii a samozřejmě také doma v Itálii. Pár jejích písní bylo použito ve filmech a televizních reklamách např. na Nintendo, Coke Zero nebo NetCom v Norsku.

Letos (2016) přichází MissinCat s novou nahrávkou – EP “Forces”. “FORCES” – 5 písní, které napsala, produkovala a nahrála ve spolupráci s pěti různými umělci. Nápad na tento projekt přišel v létě 2016 během setkání s uznávaným producentem a hudebníkem, který působí pod pseudonymem Robot Koch.

Chystané EP zahrnuje tyto umělce: Hundreds, Me & My Drummer, Robot Koch, La Boum Fatale a Federico Albanese. Každá píseň je výsledkem vzrušující spolupráce a má jiný příběh, v písních se střetávají různé světy a hudební styly. FORCES dávají věci do pohybu a vedou k písním, které by si Barbieri ještě před pár měsíci nedovedla představit napsat a hrát. Ale zároveň je projev italské zpěvačky v každé písni konstantní a rukopis MissinCat je jasně rozpoznatelný.

Diskografie:

2009 – Back on My Feet (Revolver)
2011 – Wow (Revolver)
2015 – Wirewalker (Revolver)