Rebeka

Rebeka je duo elektronického producenta Bartosze Szczensneho a zpěvačky Iwony Skwarek. Dvě silné individuality se spojují v organický celek, jehož energie vrcholí na živelných koncertech.

Iwona Bartozs jsou fascinování popovými melodiemi, které jsou v jejich pojetí infikovány nikdy nekončícím hledáním na poli zvukového experimentu. V jejich všežravém přístupu můžete slyšet elektroniku mísící se s alternativním popem, jehož zvuk je podpořen využitím osmdesátkových synthezátorů, zvukových hraček, kytar, páskového diktafónu a dalšími nástroji. Iwonin krásný, silný hlas spolu s hlubokými víceznačnými texty jsou doplněny sofistikovanou kompozicí, produkcí na světové úrovni a neopakovatelným pódiovým charismatem. To vše vytváří nezaměnitelnou image Rebeky.

Za svoji historii stihli odehrát vystoupení na vekých festivalech jako The Grate Escape, Open’er, Selector, OFF FestivalFree Form Festival, c/o POP FestivalReeperbahn FestivalCMJ . Velmi rychle se v Polsku stali fenoménem. V roce 2011 vydali oceňovaný singl Fail, v roce 2013 album Hellada, oboje na labelu Brennessell, který vlastní polské disco hvězdy Kamp! Debutové album, které kombinuje studený a pulzující syntezátorový zvuk s osobní výpovědí, která nemůže posluchače zanechat chladné. Hellada takřka okamžitě získala pozornost kritiky, v roce 2013 bylo periodikem Gazeta Wyborcza vyhlášeno za polské album roku.

Singly StarsNothing To Give byly vydány na portugalském labelu Discotexas. Jejich tracky byly remixovány mimojiné tak věhlasnými jmény jako MoullinexPunks Jump UpDaniel DrumzShinduUl/Kr or Klaves.