Von Spar

Představte si, že jsou 70. léta, vy tančíte na parketu a při poslechu disca si představujete tu nejlepší možnou cestu, jakou by se tenhle žánru mohl ubírat. Co kdyby se přidalo trochu psychedelie, progressive rocku, elektroniky a experimentální klasiky? Taková hudební budoucnosti by potom dala vzniknout právě Von Spar.
4 členná popová formace spojuje lásku k experimentální hudbě a tanečnímu parketu. Vše je protkáno psychedelickými barvami a rozmlženými sny. Sebastian, Jan, Christopher a Philip jsou uznávaní za originální znovuvzkříšení krautrocku. Von Spar produkují skvělé tracky, které vypráví kosmický příběh popové vědy, kombinující novátorství Can s tanečním instinktem Giorgia Morodera. Výsledkem není sentimentální pohled do minulosti, ale vlastní produkt jejich renovující molekulární kuchyně. Ta je inspirovaná technem, synthpopem, noisem a post-punkem.

Od roku 2003 vydali Von Spar už čtyři alba a několik vinylů na labelech jako L’Age D’Or, Tomlab, Italic, Areal nebo Irr. Zatím poslední album Streetlife vyšlo minulý rok pod hlavičkou Italic Recordings a hudební svět z něj těší hlavně hity Chain Of Command nebo Breaking Formantion.

Po tom, co byli jedni z headlinerů poslední pražské zastávky Electronic Beats, na podzim roku 2015 oslnili vyprodané Roxy, tentokrát doplněni na mikrofonu a kytaře známou berlínskou DJkou Adou (Papma records). Návštěvníci obou koncertů by vám jistě potvrdili, že jestli chcete na chvíli nahlédnout do budoucnosti, hudba Von Spar vás tam určitě dostane.