Please The Trees

Skupina vznikla v roce 2005 a během koncertů, které nabývají až extatických dimenzí. Poslední, třetí studiové album A Forest Affair kapela natočila s producentem Jonathanem Burnsidem v říjnu 2011 během druhého amerického turné u kalifornského San Francisca. Album vyšlo u vydavatelství Starcastic Records v říjnu 2012 a bylo oceněno výroční hudební cenou Anděl za nejlepší alternativní počin v roce 2012. Please The Trees vydali také nespočet EPček, singlů a živou náhrávku.

Skupina odehrála v roce 2013 něco kolem třiceti vystoupení v zahraničí (Polsko, Bulhrasko, Rumunkso, Izrael, Holandsko, Belgie). Hned začátkem roku 2014 proběhlo turné v Anglii a v březnu další mesíční turné v USA, které čítalo dvacet tři vystoupení, během něhož skupina natočila čtvrté album ve studiích High Bias Recording v Detroitu s Chrisem Koltayem (The War On Drugs, Liars, Deerhunter, Akron/Family) a v Rivington66 v New Yorku s Philem Weinrobem. Album vyjde v roce 2015.

Skupina Please The Trees také od roku 2010 vystupuje v doprovodu seniorského sboru Elpida v rámci kampaně Mluvme o stáří, jejíž náplní je zlepšování mezigeneračních vztahů. V současné době projekt pracuje na novém materiálu.

Planting Trees Project
Počínaje 1.10.2011 skupina Please The Trees vysazuje v každém městě, místě
svého koncertu, strom a tak prakticky, ne jen abstraktně, naplňuje obsah svého názvu. Vysazení probíhá na nejvhodnějším místě poblíž místa vystoupení. Vysazení se dokumentuje focením. Fotky s příslušnými detaily jsou po té zveřejněny na oficiálním facebook profilu projektu.
V budoucnu, v případě, že se kapela bude vracet koncertovat do stejného místa, kde vysazení již proběhlo, podnikne se návštěva stromu a další focení fáze jeho růstu. Následuje aktualizace na blogu, kde se budou vysazení archivovat.
Lokace vysazených stromů se vyznačují a shromažďují na mapě projektu http://g.co/maps/t9ne8