Fiordmoss

Fiordmoss jsou melancholici uhranutí příběhy temné krásy, kteří svou kapelu založili po tom, co jim shořel byt. Spojují zpěv a kytary s produkcí inspirovanou technem a grimem a své písně na živo představují v syrovém bílém světle projektoru.

Počátky kapely sahají do roku 2008, kdy se zakládající členové Petra Hermanová a Roman Přikryl setkali na umělecké škole. Kytarista Jan Boroš se připojil o tři roky později na turné k první desce Gliese. Jako trio pak Fiordmoss vydali druhé EP Ink Bitten v roce 2012, za něž získali první udělovanou Vinylu v kategorii Objev roku. Nyní žijí v Berlíně, kde se ke kapele připojil bubeník a producent Jon-Eirik Boska, se kterým se Petra potkala na Red Bull Music Academy v Madridu. Fiordmoss se aktuálně věnují dokončování materiálu pro své první dlouhohrající album.

“Pětice skladeb je krásnou ukázkou moderního písničkářství. (…) Fiordmoss na své druhé nahrávce, představující důmyslně poskládanou mozaiku, jasně ukazují, že svým “ambientním folkem” patří k tomu nejlepšímu, co je tu momentálně k dispozici.”
Týden.cz, recenze Ink Bitten

“Je to hudba natolik nenápadná, že je jednoduché v jejich zvukových miniaturách přeslechnout fakt, že zní naprosto světově. Co se týče decentního popu se současným zvukem, těžko bychom na české scéně momentálně hledali kapelu, která jej zvládá lépe než Fiordmoss. Skvěle zvládnutá vizuální stránka hudby už je pak jenom příjemným bonusem.”
Rádio Wave

“..a little masterpiece. Music for the night. Music to dream the world away.”
Kaltblut Magazine, recenze Ink Bitten

“There is a familiarity in they bring following in the massive (attack) footsteps of a robust genre but with a fresh twist of a desecrated ingenuity.”
COMEINTOLAND, recenze Gliese

“The band’s vocals resonate with images of Björk but with more angst and power, and have a sound that’s hard to describe lingually. It’s a mix of synthed-out, eerie Scandinavian pop with singer-songwriter roots, post-dubstep and acoustic guitar sessions. Whatever arbitrary genre label they are assigned, Fiordmoss’s product is powerful, immersive and packed full of layer upon layer of wholly good beats.”
EARMILK, recenze Gliese