Kamp!

Kamp! se na scéně pohybují už nějaký ten pátek, v domácím Polsku se můžou chlubit masivní fanouškovskou základnou, která se rok od roku rozrůstá po celém světě – jejich synth pop s ozvuky new wave estetiky fascinuje čím dál tím více posluchačů. Vrstevnatá živočišná produkce, takřka hitové melodie a zastřené melancholické vokály se spojují s rytmy, které evokují noční party na pláži, hořkosladké road tripy a zaprášené diskokoule v dávno zapomenutých klubech na kraji světa.

Již po dvou EPčkách a dvou singlech vydaných na vlastím labelu Brennessel je polská kritika začala označovat za nejvýznamější exportní produkt polské pop kultury. Přes domácí rádia, hudební servery a festivaly se Kamp! nakonec opravdu dostali do první ligy světové produkce, což potvrdily jejich koncerty na SXSW, The Great Escape nebo Exit Festival.

V roce 2011 portugalský label Discotexas vydal jejich první mezinárodní singl Cairo, který se dočkal celosvětového uznání. Track byl například remixován Moullinexem (v první desítce na Beatportu), orginál se dostal do mixtapu The Magician.

Eponymní album Kamp! vydali v roce 2012 na svém labelu. Po něm následovalo americké turné a mnoho úspěšných, vyprodaných koncertů po celém světě.