Philipp Quehenberger

Solo vystoupení nebo v duu s Didi Kernem (bicí)

Narodil se v Insbrucku, vyrostl v Tyrolsku, Seattlu a Newcastlu. Svou lásku k elektronické hudbě objevil ve studiu svého otce, kde začal hrát na klavír a experimentovat se syntezátory. V různých hudebních projektech si pak odskoušel styly od death-metalu až po rock.V roce 1994 se odstěhoval do Vídně, kde se vydal na sólovou dráhu.

Vydal EP na labelech jako Cheap, Ego Vacuum či Taliban Records,v roce 2007 album Phantom in Paradise na zásadním labelu vídeňské experimentální scény Editions Mego a zatím poslední album Hazard (2010) na neméně radikálním labelu Laton.
Spolupracuje s hudebníky jako Ilpo Väisänen (Pan Sonic), Alexei Borisov (F.R.U.I.T.S.), Mark Stewart, Mayo Thompson (The Red Krayola), Patrick Pulsinger, Marco Eneidi a s bubeníkem DDkernem (Fuckhead/Wipe Out/Bulbul) tvoří free-jazzové duo Quehenberger/Kern. Jeho energické koncerty mohli zažít návštevníci mnoha velkých festivalů jako Sonar (Barcelona), Avanto (Helsinki), Mutek (Montreal), Club Transmediale (Berlin), Dom (Moscow) a taky návštevníci festivalu New New! 2007 a 2009 (spolu s noiseovým duem Jack Jack).

Jeho zatím poslední release Content (2014, Editions Mego) se noří hluboko do Quehenbergerova electro noir, ketaminového vesmíru. Track Fucked je spektakulární výlet nádherně nechutným a laciným terénem, který vede až k masivnímu bangeru Uff Uff. Celé album působí dojmem psychedelické tapiserie, Startled nás mate k tanci, Extended hraje zvukem extatického karnevalu, kterým je celá nahrávka. Content je rozhodně jedno z nejlepších  Quehenbergerových alb.