Modré Hory

Poetický název Modré hory skrývá dvě výrazné osobnosti slovenského hiphopu Lyrika a Beneho. Místo excentrického rapového projevu však zaujmou svou civilností a autentičností. Jejich popis normálních podob života Slovenska nabízí „krásu v obyčejnosti“.

Modré hory se sice hlásí ke klasickému hiphopovému soundu 90. let, ale zároveň si libují v experimentech.
Okruh Modré hory tvoří nejen Bene a Lyrik, ale taky Marián Jaslovský a producenti Peko, Karaoke Tundra, Moe, Foolk, Beyuz a Billy Hollywood. Na konci roku 2013 vydali na Slnko Records nahrávku Big Beat, která byla nominovaná na hudební ceny Radio_FM Awards.

“Ak máte chuť zistiť, čo dva nezvyčajné zjavy stvorili po takmer piatich rokoch odmlky, nalaďte sa na takmer hodinový, nepretržitý prúd slova a hudby s názvom Big Beat. Tak sa volá ostatný a rádiovouhlavou ocenený album zoskupenia Modré Hory. Reprezentujú ho stále tí istí Lyrik a Bene, akurát sú starší o päťročnicu, možno viac vyšlahaní mestom a svetom a životom. Zistite sami, ako Big Beat (ne)zapadá alebo (ne)nadväzuje na eponymné LP a niekoľko úspešných mixtejpov Modrých Hôr. Tí dvaja chlapci budú radi. A bude tam kopec žvástov a beatov a tónov a vôbec. Modré hory naživo a za život.”